Enote in delovni časi

Moja knjižnica

Nekaj nasvetov za iskanje

Avtor:
Vpišete lahko samo priimek ali priimek in ime (vrstni red ni pomemben).
Naslov: Ni potrebno, da ga izpišete v celoti. Lahko napišete samo začetek, izpuščeni del pa nadomestite z *.
Leto izida: npr. 1997 (če napišete npr 199*, boste dobili publikacije, ki so izšle v letih 1990, 1991, 1992, ... do 1999)
Jezik: Uporabiti morate dogovorjene okrajšave: slv (slovenski), eng (angleški), ger (nemški) itn.
Ključne besede: Uporabno, kadar iščete literaturo o določeni temi.
Napišete lahko eno ali več ključnih besed (npr. renesansa, Italija). Če napišete več ključnih besed, je rezultat iskanja natančnejši, zadetkov je manj!
Ko ste vpisali iskalne zahteve, kliknite na gumb "išči".

Pregledovanje najdenih zadetkov

Dobili ste seznam gradiv, ki ustrezajo vaši iskalni zahtevi. Natančnejše podatke o posamezni enoti s seznama dobite tako, da kliknete na izbrani zapis. Če je iskano gradivo trenutno izposojeno, se lahko dogovorite za rezervacijo.

Če ste dobili zelo visoko število zadetkov, vam svetujemo, da iskanje ponovite. Preciznejši rezultat boste dobili tako, da vpišete dodatne iskalne zahteve.

Če ste dobili 0 zadetkov, je možno, da ste se pri iskanju zmotili (preverite) ali pa v naši knjižnici ni gradiva, ki ga iščete: poglejte v bazo COBIB (skupni katalog slovenskih knjižnic), da ugotovite, katera knjižnica ima želeno gradivo.

Iskanje v bazi COBIB (skupnem katalogu slovenskih knjižnic)

S tem iskanjem boste dobili seznam zadetkov za vse slovenske knjižnice skupaj.
Ko boste kliknili na izbrani zapis, boste dobili spisek knjižnic, ki hranijo iskano gradivo.
S klikom na izbrano knjižnico pa boste prišli do informacije, ali je gradivo prosto za izposojo.
Če je v kateri koli slovenski knjižnici prost izvod, vam ga v nekaj dneh lahko priskrbimo s pomočjo medknjižnične izposoje.

Iskanje

Bralna značka za odrasle
Predšolska bralna značka
O prebranem